YENİ BİR SAĞLIK TESİSİ

blg_2

YENİ BİR SAĞLIK TESİSİ

Memleketimize olumlu anlamda bir çivi çakan herkese teşekkür ederiz. Özellikle son aylarını zorluklarla, problemlerle geçiren Elazığ‘ımız için bu daha anlamlıdır.

Elazığ sevdalısı insanlar olarak yapılan güzel ve faydalı hizmetlerin her zaman destekçisi olduk, bundan böyle de olmaya devam edeceğiz.
Bu anlamda memleketimde açılan yeni bir sağlık tesisinden bahsetmek istiyorum. Özellikle, şehrimizdeki özel hastanelerin yetmediği, farklı sebeplerle İhtiyaca cevap veremediği bir gerçek. Hasta ve hasta yakınlarının tercih edebilme şansına bir ekleme yapılmıştır. Her alanda olduğu gibi sağlıkta da çeşitlilik önemlidir. Hastaların,  hekim ve hastane seçme hakları atmıştır. Bunlara ek olarak yeni bir sağlık tesisi demek 100’den fazla insana iş demektir. Yerel olması da ayrı bir avantajdır. Kazandığının çoğunu Elazığ’da bırakacaktır.

Eski Eğitim Araştırma Hastanesi’nin üst tarafında bulunan, yine eskiden hastane olarak kullanılan bina yeniden dizayn edilerek faaliyete başlamıştır.

Muhittin bey önderliğinde bir ekip tarafından revize edilerek düzenlenen hastaneden her branşta hekimi, genç, dinamik, heyecanlı, deneyimli sağlık çalışanları ile küçük bir orduyu andırmaktadır.

Kendimin de kadrosunda bulunduğum hastane daha çok sağlık için kolları sıvamıştır.
Memleketimde sağlıklı günler için; vira Bismillah…

Leave A Reply